Die Dreigroschenoper/the Threepenny Opera (Suhrkamp/Insel Series in German Literature) Bertolt Brecht

ISBN: 9783518030493

Published:

Paperback

118 pages


Description

Die Dreigroschenoper/the Threepenny Opera (Suhrkamp/Insel Series in German Literature)  by  Bertolt Brecht

Die Dreigroschenoper/the Threepenny Opera (Suhrkamp/Insel Series in German Literature) by Bertolt Brecht
| Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, AUDIO, mp3, RTF | 118 pages | ISBN: 9783518030493 | 5.24 Mb

دو قرن پس از اجرای اپرای گدایان اثر جان گی، برشت با دست یافتن به ترجمه آلمانی این اثر اپرای دوپولی را آفرید که با تقبال فراوان روبرو شد. سپس رمان دوپولی را بر اساس همین اپرا به رشته تحریر کشید.تمام شخصیتهای اپرای جان گی- پلی پیچام، مکهیث، جنی درMoreدو قرن پس از اجرای اپرای گدایان اثر جان گی، برشت با دست یافتن به ترجمه آلمانی این اثر اپرای دوپولی را آفرید که با تقبال فراوان روبرو شد.

سپس رمان دوپولی را بر اساس همین اپرا به رشته تحریر کشید.تمام شخصیتهای اپرای جان گی- پلی پیچام، مکهیث، جنی در اینجا هم نقش خود را ایفا می کنند. اما زمان داستان در حدود سال 1900 است و انگلستان درگیر جنگ با بوئرهاست. در داخل هم جنگ دیگری، به خاطر کسب سود بیشتر برپاست. لندن از شدت رقابت سرمایه داران و دلالان در تب و تاب است. اینان با تمام قوا می کوشند تا از خوان گسترده جنگ سهم بیشتری بتچنگ بیاورند، در رین راه از هیچگونه تبه کاری رویگردان نیستند و بسان درندگان گلوی یکدیگر را می درند.

در این میان چیزی که مطرح نیست جان صدها سرباز است کع سوار بر کشتیهای فرسوده عازم جبهه می شوند، اما قبل از رسیدن به مقصد طعمه امواج دریا می شوند. ولی عاملین جنایت یعنی تهیه کنندگان کشتیهای فرسوده از هرگونه تعرض و مجازاتی مصون می مانند و حتی از اینکه توانسته اند لیره ای را که خداوند به آنان عطا کرده است افزایش دهند، مورد تأیید و تشویق کلیسا قرار می گیرند.رمان دوپولی هجای قوی و بردده ای است بر علیه نظامی که چنین درندگانی را در دامان خود می پرورد و چنین تباهیهایی به بار می آورد.

علیه کسانی که تمام ارزشهای انسانی را با پول می سنجند و جز کسب پول هدف دیگری در ژندگی ندارند.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Die Dreigroschenoper/the Threepenny Opera (Suhrkamp/Insel Series in German Literature)":


coleccionandoprincipios.com

©2008-2015 | DMCA | Contact us