Bez prawa powrotu Ewa Kubasiewicz-Houée

ISBN:

Published: 2007

218 pages


Description

Bez prawa powrotu  by  Ewa Kubasiewicz-Houée

Bez prawa powrotu by Ewa Kubasiewicz-Houée
2007 | | PDF, EPUB, FB2, DjVu, talking book, mp3, ZIP | 218 pages | ISBN: | 6.76 Mb

(Polish) Ewą Kubasiewicz-Houée: w stanie wojennym otrzymała najwyższy wyrok w kraju – 10 lat więzienia i 5 lat pozbawienia praw publicznych.Jest już rok 1984. Otrzymuję zaproszenie na wyjazd do Francji od związku zawodowego Force Ouvriére iMore(Polish) Ewą Kubasiewicz-Houée: w stanie wojennym otrzymała najwyższy wyrok w kraju – 10 lat więzienia i 5 lat pozbawienia praw publicznych.Jest już rok 1984.

Otrzymuję zaproszenie na wyjazd do Francji od związku zawodowego Force Ouvriére i bretońskiego oddziału Amnesty International, który tak bardzo walczył o moje uwolnienie. Starania o paszport trwają całymi miesiącami i w końcu pozwalają mi wyjechać (Był to krótki okres, kiedy władze dawały możliwość wyjazdu działaczom Solidarności, w nadziei, że wybiorą wolność).

Jedziemy razem z Dużym Markiem.Przed samym odlotem odwiedzam księdza Jerzego Popiełuszkę. Ksiądz Jerzy jest bardzo przygnębiony tym, że Episkopat nie staje w jego obronie, gdy ubecja tworzy przeróżne oskarżenia pod jego adresem, przeprowadza rewizję za rewizją, robi prowokacje z bronią itp.

Mówi mi, że mógłby pojechać do Włoch, ale nie chce opuszczać kraju. Część rozmowy piszemy na kartkach. Nagle ksiądz Jerzy rozpromienia się. Pokazuje mi list i krzyż otrzymany od Jana Pawła II. To jest dla niego najważniejsze, ma poparcie naszego Papieża.W sumie jednak jest to bardzo smutna wizyta i wychodząc postanawiam sobie, że zrobię co w mojej mocy, aby tę postać w miarę moich skromnych możliwości jak najbardziej przybliżyć Francuzom.Mój czteromiesięczny pobyt we Francji jest bardzo pracowity, traktuję bowiem mój pobyt tutaj jako obowiązek upominania się o wszystkich, którzy pozostają jeszcze w aresztach i więzieniach.

Jest to też znakomita okazja do opowiedzenia o tym, co się naprawdę w kraju dzieje.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Bez prawa powrotu":


coleccionandoprincipios.com

©2008-2015 | DMCA | Contact us