Zinedine Zidane. Sto dziesięć minut, całe życie Luca Caioli

ISBN:

Published: November 6th 2013

Paperback

272 pages


Description

Zinedine Zidane. Sto dziesięć minut, całe życie  by  Luca Caioli

Zinedine Zidane. Sto dziesięć minut, całe życie by Luca Caioli
November 6th 2013 | Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, talking book, mp3, ZIP | 272 pages | ISBN: | 9.19 Mb

7 maja, będąc bogiem piłki, żegna się z kibicami Realu Madryt, a kiedy ludzie skandują jego imię, płacze jak dziecko. Dwa miesiące później rozgrywa ostatnie spotkanie w karierze: finał mistrzostw świata 2006 Włochy – Francja na Stadionie OlimpijskimMore7 maja, będąc bogiem piłki, żegna się z kibicami Realu Madryt, a kiedy ludzie skandują jego imię, płacze jak dziecko.

Dwa miesiące później rozgrywa ostatnie spotkanie w karierze: finał mistrzostw świata 2006 Włochy – Francja na Stadionie Olimpijskim w Berlinie. Ten mecz, tak symboliczny, staje się lejtmotywem książki, która opowiada o wspaniałej karierze Zizou. Podczas tych 110 minut dzieje się wszystko: jest rzut karny, zamieniony na gola podcinką, jest kapitan, który reorganizuje drużynę, jest artysta piłki, wiążący nogi Cannavaro i Gattuso, jest strzał głową w poszukiwaniu takiego gola jak w finale w 1998 roku, jest uderzenie „z byka” w klatkę piersiową Materazziego, które oznacza zarazem koniec jego kariery.

Opowieść o jednym z największych piłkarzy w historii futbolu, który ze spuszczoną głową zmierza do szatni, zaledwie o kilka centymetrów mijając Puchar Świata, i który nie pojawia się nawet na dekoracji. On nie chce srebrnego medalu.To biografia w formie wspomnień, w których mieszają się epoki i zdarzenia. Luca Caioli odwiedza Marsylię, Cannes, Bordeaux, Turyn oraz Madryt, opowiadając o życiu i karierze Zinédine’a Zidane’a. Między wątpliwościami a triumfami, między rozsądkiem a szaleństwem, wszystko prowadzi powoli do słynnego dezorientującego i samobójczego uderzenia głową.

Oto pasjonująca opowieść, która ukazuje dotąd nieznane strony Mistrza. Przed Wami książka ważna i poruszająca, która pozwala zrozumieć najlepszego piłkarza swojej epoki.źródło opisu: Sine Qua Non, 2013Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Zinedine Zidane. Sto dziesięć minut, całe życie":


coleccionandoprincipios.com

©2008-2015 | DMCA | Contact us